• Eesti

Eesti Energia ootab Enefiti IPO jaoks Tootsi kinnistu osas selgust

Eesti uudised, Tuuleenergia - etea juuli 11, 2017

BNS, 11.07.2017

Eesti Energia ootab, et Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogu Tootsi kinnistu enampakkumine peatselt välja kuulutaks; ettevõte tegeleb Enefiti börsileviimise ettevalmistamisega ning loodab, et aktsiate avaliku esmapakkumise (IPO) ajaks on asjas selgus saavutatud.

“Eesti Energia kavatseb Tootsi maade enampakkumisel osaleda ja loodame, et enampakkumine toimub peatselt,” ütles Eesti Energia meediasuhete juht Kaarel Kuusk BNS-ile. Tootsi tuulepargi arendus on Kuuse sõnul kõige käegakatsutavam suuremahuline taastuvenergia arendusprojekt Eesti Energia portfellis.

“Hetkel tegeleb Eesti Energia enda taastuvenergia ettevõtte börsileviimise eelanalüüsiga. Kindlasti on meie huvi, et juhul kui börsileviimine aset leiab, oleks ettevõtte arendusprojektide ja äriliste väljavaadete osas võimalikult suur selgus saavutatud,” märkis Kuusk.

Eesti Energia on kõige varasemalt plaaninud IPO-t järgmise aasta esimesse poolde. Juunis ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter intervjuus Reutersile, et IPO täpsem ajakava avaldatakse tänavu augustis.

Veebruaris ütles Sutter, et Enefiti IPO on jätkuvalt sõltuv Tootsi tuulepargi kinnistu enampakkumisest. “Usume, et see tuulepark tuleb ja leiame lahenduse, kuidas see ära teha. Ilma selleta oleks IPO palju lahjem,” märkis ta toona.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogu otsustab Tootsi tuulepargi enampakkumise väljakuulutamise augustis, enampakkumine on tulenevalt selle arvatumast keerukamaks osutumisest korduvalt edasi lükkunud.

Valitsus tunnistas aprilli lõpus kehtetuks korralduse, millega oli eraldanud Eesti Energia AS-ile Tootsi tuulepargi rajamiseks maa ja otsustas panna maa avalikule enampakkumisele.

Vastavalt koalitsioonileppele on plaanis AS Enefit Taastuvenergia 49 protsendi aktsiate börsile viimine, mis hõlmab endas nii tuule-, hüdro- kui ka muud taastuvenergiat.

Eesti Energia asustas Enefit Taastuvenergia mullu suvel ning koondas sinna taastuvenergia üksused nagu Iru elektrijaam, Aulepa, Paldiski, Virtsu ja Narva tuhavälja tuulepark, Paide Pogi ning Valka koostootmisjaamad ning hüdrojaamad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes