• Eesti

Hiiu vallavolikogu tuulepargi vastaste vaiet rahuldada ei plaani

Eesti uudised, Tuuleenergia - etea juuli 14, 2017

BNS, 14.07.2017
Hiiu vallavolikogu ei plaani rahuldada tuulikupargi vastaseid koondava MTÜ Hiiu Tuul vaiet Nelja Energia ja Hiiumaa Offshore Tuulepargiga sõlmitud koostöölepingu osas.

Hiiu vallavolikogul on 10 päeva aega, et Hiiu Tuule vaidele vastata, ütles Hiiu vallavolikogu esimees Jüri Ojasoo BNS-ile. Tema sõnul tõenäoliselt vastab volikogu, et lepingu sõlmimine on olnud seaduslik, mistõttu puudub alus selle tühistamiseks.

“Me vallavolikogus ei tee otsuseid mis oleks seadusega vastuolus,” ütles Ojasoo. Jurist vaatab veel selle vaide üle, kuid tõenäoliselt mingit põhjust vaiet arvestada ei ole, lisas ta.

Ojasoo sõnul peaks vallavolikogu otsus seega kehtima jääma, sest tema hinnangul Hiiu Tuulel puudub ka võimalus kohtusse pöörduda, kuivõrd 8. juuni istungist, kus otsus leppe sõlmimiseks tehti, on möödunud enam kui 30 päeva.

Tuulepargivastaseid koondav Hiiu Tuul MTÜ esitas reedel vaide Hiiu vallavolikogu 8. juuni istungil vastu võetud otsusele kiita heaks koostööleping Nelja Energia ja Hiiumaa Offshore Tuulepargiga Loode-Eesti meretuulepargi rajamiseks Hiiumaa lähistele. Hiiu Tuul on seisukohal, et heaks kiidetud koostööleping ei ole õiguspärane ega otstarbekas ning tuleks seega kehtetuks tunnistada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes