• Eesti

Minister saatis Sõnajala pikalt

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap July 19, 2017

Eesti Ekspress, 19.07.2017

Majandusminister Kadri Simson teatas Andres Sõnajalale, et tuuleenergeetikutel pole mingit alust eeldada, et valitsus peaks lubama neil rajada Ida-Virumaale uusi tuulikuparke.

Ekspress kirjutas mõned nädalad tagasi, et Sõnajalg esitas Tuuletehnoloogia Liidu nimel valitsusele ultimaatumi, kus hoiatas enam kui miljardi euro suuruse kahjunõude eest seoses uute tuulikuparkide ehitamise pidurdamisega. Ärimees viitas oma märgukirjas, et „üleriigiline planeering „Eesti 2030+“ näeb ette, et maismaal tuleb tuulikuparkide rajamiseks kasutada eelkõige endisi kaevandusalasid.

Üleriigilises planeeringus on märgitud, et suuremate maismaatuulikuparkide rajamiseks on eriti palju võimalusi Ida-Virumaa vanadel kaevandusaladel, kus on rahuldav tuulepotentsiaal ning vähem sotsiaalseid vastuolusid ja looduskaitsepiiranguid“.

Minister Simson vastas, et tuuleparkide arendajatele ei saa olla õigustatud ootust toetustele pelgalt „Eesti 2030+“ alusel. Minister selgitas, et tuulikud hakkavad raha saama ikka siis, kui süsteemihaldur tuulikupargi nõuetele vastavaks tunnistab.

Energeetikute plaanidele täita Ida-Virumaa tuulikutega tõmbas kriipsu peale kaitseministeerium, kelle väitel segavad elektrituulikud Kellavere õhukaitseradari ja ka raadioluure tööd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes