• Eesti
  • English

Tuuletehnoloogia liit: riik ei soovi tuuleparkide osas dialoogi pidada

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap august 1, 2017

BNS, 01.08.2017

Vendade Sõnajalgadega seotud MTÜ Tuuletehnoloogia Liidu hinnangul ei soovi Eesti riik Ida-Virumaa tuuleparkide osas dialoogi pidada, ega kokkuleppele jõuda.

Tuuletehnoloogia Liit avaldab nördimust majandus- ja taristuministri ning kaitseministeeriumi vastuste üle seoses Ida-Virumaa tuuleparkide arenduste takistamisega, kuna ministeeriumid isegi ei vaevunud esitatud küsimustele sisuliselt vastama,” teatas liit.

Liit saatis esmaspäeval peaministrile pöördumise, mille kohaselt on Ida-Virumaa tuuleparkideprobleemi lahendamiseks loodud ametnikest koosnev töörühm, kuhu arendajad on kaasatud vaid näiliselt. “Viimane koosolek toimus möödunud aastal ja pärast seda pole arendajaid – kes on valmis toetama ka kaitsetehnika soetamist, et probleeme lahendada – koosolekutele kaasatud,” seisab teates.

“Ettevõtjad on võtnud suuremahulised rahalised kohustused, täitnud riiklikus planeeringus ja teistes planeeringutes seatud eesmärke ja nõudeid, mille osas on varasemalt Kaitseministeeriumi heakskiit, ent käesolevaks hetkeks on mitmete eelnevalt kooskõlastatud tuuleparkide arendus jõuga peatatud. Muret tekitab ka see, et suhtumine ettevõtjatesse on väga erinev – riigile kuuluvasse Eesti Energiasse on soosiv, teisi aga takistatakse igal sammul,” ütles Tuuletehnoloogia Liidu juhatuse liige Jaanus Tehver.

Juunis teatas liit, et kui riik ei leia kompromissi Ida-Virumaale uute tuuleparkide püstitamiseks, soovib liit tuuleparkide kavandamisel juba tehtud investeeringute ja mõistlikus ulatuses saamata jääva tulu kompenseerimist esialgse arvutusega 1,16 miljardit eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes