• Eesti

Varbla vald üritab Tamba tuulikuid seadustada

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap september 6, 2017

Pärnu Postimees, 06.09.2017

Varbla vald lubab õhuseireradari tööd takistavatel Tamba tuulikutel edasi töötada ja kaalub neile mai lõpuni kehtivate ajutiste kasutuslubade andmist.

Aprillis Varbla vallavanemaks valitud Kaido Selberg on eelkäijate otsuste tõttu sundseisus. Lähtud riigikaitse ja osa tuulikute lähedal elavate inimeste huvidest ja saad kümnete miljonite eurode suurused kahjunõuded kaela. Testid kohtutes juriidilist konstruktsiooni, mis kaitseministeeriumi vetoõiguse välistaks ja riskid ainult õigusabikuludega.

Kahe 2013. aasta sügistalvel tööd alustanud Tamba tuuliku mõju üle on vaieldud aastaid. Detailplaneeringu järgi ei tohiks nende kõrgus koos labadega ületada 120 meetrit, kuid vald väljastas 161 meetri kõrguste tuulikute ehitus- ja kasutusload. Riigikohus on kasutusload tühistanud ja ehitusload õigusvastaseks tunnistanud.

Varbla vallavolikogu on 2012. aasta detsembris algatanud Tamba tuulepargi detailplaneeringu muutmise, mis on tänini lõpetamata. “Planeeringu muutmisel pole perspektiivi,” selgitas vallasekretär Õnneli Varend.

Uue detailplaneeringu lõpunimenetlemine oli osa kohtulikust kompromissist, mille maavanem ja vallavalitsus 2013. aasta juunis sõlmisid, et lõpetada kohtuvaidlus ehituslubade õiguspärasuse üle. Jättes planeeringu ripakile, on vald kokkulepet rikkunud.

Loe edasi Pärnu Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes