• Eesti

Eestlase loodud ettevõte Sympower pälvis miljoni eurose investeeringu

Eesti uudised, Tehnoloogiaarendus - eteap December 7, 2017

Geenius, 07.12.2017

Prototroni auhinna võitnud idufirma Sympower kaasas hiljuti ingelinvestoritelt ja Enfuro Ventures fondilt miljon eurot ja nimetati Global Cleantechil maailma saja lootustandva ettevõtte hulka, keda jälgida. Global Cleantech valib igal aastal maailma mõjukamaid innovaatilisi ja puhtaid energialahendusi välja töötavaid ettevõtteid.

Global Cleantech annab ülevaate lähitulevikus maailma kujundavatest tehnoloogiatrendidest. See tähendab seda, et Eestist on saanud alguse järjekordne ettevõte, mis hakkab eeldatavasti kujundama maailma tehnoloogiatrende.

Sympower ehitab tarkvaraplatvormi, kuhu ühilduvad paindliku elektritarbimisega seadmed, mida juhitakse reaalajas, et paremini ära kasutada taastuvaid energiaallikaid nagu päikese- ja tuuleenergiat. Nimetatud seadmed võivad olla näiteks veeboilerid, õhukonditsioneerid või radiaatorid, aga ka külmalaod.

Nii võimaldab Sympower teha inimestel lihtsa, kuid mõjuva sammu kliimasoojenemise vastu. Lubades kütta oma kodu ja sooja vett õigeaegselt, aitab tarbija elektrisüsteemi efektiivseks muuta ja fossiilkütustest eemalduda.

Sympower asutati 2015. aasta suvel Tallinnas Georg Rute ja Simon Bushelli poolt, eesmärgiga töötada välja lahendusi, mis suurendaksid Euroopa riikide elektrisüsteemide jätkusuutlikkust ning vähendaksid energeetikatööstuse mõju kliimamuutustele. Mõlemal asutajal on magistrikraad jätkusuutliku energeetika erialal Londoni Imperial College’ist.

Tänaseks on Sympower oma meeskonda viielt liikmelt üle 20 inimeseni laiendanud ja jõudnud nelja riiki. Järgmise kuue kuni 12 kuu jooksul laienetakse ka Põhja-Ameerikasse.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes