• Eesti

Uuring: tuule- ja päikeseenergia on juba praegu fossiilkütustest odavam

Maailma uudised - eteap January 15, 2018

Heureka, 15.01.2018

Praeguste tehnoloogia arengutrendide juures võib oodata, et peagi muutuvad majanduslikult otstarbekamaks ka teised alternatiivsed energiaallikad, kirjutab techxplore.com.

Rahvusvaheline Taastuvenergia Agentuur IRENA avaldas hiljuti ülevaateuuringu tulemused, millest selgub, et juba lähema kahe aasta jooksul võib oodata reaalselt kasutatavate taastuvenergia tehnoloogiate maksumuse langemist allapoole fossiilkütustel põhinevate lahenduste hinnataset. Hetkel on fossiilkütustest kuluefektiivsem ennekõike maismaa-tuulepargid ja päikeseenergia.

Raporti kohaselt taastuvenergia hind jääma aastaks 2020 vahemikku 2,5st 8 eurosenti kilovatt-tunni kohta. Fossiilkütustest saadava energia hind on praegu aga vahemikus 4-14 eurosenti/kWh.

«Hinnamuutus näitab olulist nihet energeetika paradigmades,» ütles IRENA peadirektor Adnan Amin pressiteate vahendusel. «Enam ei ole energia tootmisel taastuvenergia kasutamine vaid keskkonnasõbralik otsus, nüüd on see ka majanduslikult otstarbekas.»

Hinnalanguse taga ei ole aga vaid tehnoloogia areng, vaid ka konkurentsi kasv. 2019. aasta alguseks peaks taastuvenergia hind jõudma juba alla 3 USA sendini kWh kohta.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes