• Eesti

Tuuleenergia moodustas Euroopa elektrinõudlusest mullu 12 protsenti

Eesti uudised - eteap veebruar 14, 2018

BNS, 14.02.2018

Tuuleenergia tootmismaht kasvas mullu Euroopas 15,7 gigavati võrra 169 gigavatini; tuulest toodeti mullu Euroopas 336 teravatt-tundi elektrit, mis moodustas kogunõudlusest 12 protsenti.

Euroopa tuuleparkidele lisandunud 16 gigavatist 12,5 jagunes maismaa tuulikutele ning 3,1 meretuuleparkidele, selgub WindEurope’i avaldatud raportist, teatas Eesti TuuleenergiaAssotsiatsioon.

Kõigist lisandunud energiatootmise võimsustest Euroopas moodustasid tuuleenergia uued tootmisüksused 55 protsenti. Sealhulgas moodustasid kõik eelmisel aastal lisandunud taastuvenergia tootmisvõimsused 24,1 gigavatiga valdava enamuse kõigist Euroopasse paigaldatud uutest energiatootmise võimsustest, mida oli kokku 28,5 gigavatti.

Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuhi Tuuliki Kasoneni sõnul väärib tähelepanu, et lisaks uute tootmisvõimsuste panusele tuuleenergia tootmisesse, on oodata sama trendi jätkumist ja uusi rekordeid ka järgnevatel aastatel.

“Juba eelmisel aastal püstitasid uute tuuleenergia tootmisvõimsuste paigaldamise näol riiklikke rekordeid nii Saksamaa, Suurbritannia, Prantsusmaa, Soome, Belgia, Iirimaa kui ka Horvaatia. Oluline on aga ka see, et 2017. aastal said investeerimisotsuse ka paljud tulevased tuulepargidEuroopas, mille tootmisvõimsusi on kokku 11,5 gigavati jagu,” märkis Kasonen.

Ta lisas, et neist 9 gigavatti on planeeritud maismaa tuuleparkidele ja 2,5 gigavatti meretuuleparkidele. Ühtekokku on Euroopasse planeeritavate tuuleparkide investeeringute väärtuseks üle 22,3 miljardi euro.

“Paraku pole kogu Euroopas leviv kasvutrend veel Eestini jõudnud, kuna hoolimata arendajate huvist ei lisandunud möödunud aastal Eestisse ühtki uut tuuleparki,” nentis Kasonen, viidates aeglasele menetlusele ja mitmetele takistustele, mis uute tuuleparkide rajamise Eestis keerukaks ja ajakulukaks on muutnud.

“Tuuleenergia moodustas Euroopa elektrinõudlusest mullu 12 protsenti” on saanud 3 vastust

 1. Jaan ütleb:

  Siinkiidetud trendikatel prantslastel on nüüd 212 w tuulikuid inimese kohta.

  Ebatrendikatel eestlastel 300 w.

 2. Jaan ütleb:

  … suure hüppe tegid britid, kes rebisid end prantslastest ette ja jõudsid eestlastele peaaegu järgi (284 W per britt)

 3. Jaan ütleb:

  …vabandust, telefonis mitmes aknas rehkendades läks eestlaste number vahepeal meelest ära, õige on 230 W iga eestlase kohta.
  Seega nende kergelt sarkastiliste kommentaaride õige sõnastus oleks, et trendikad prantslased on ebatrendikatele eestlastele peaaegu kandadele astumas ja britid meist mõlematest pikalt ette rebinud.

  Kordan oma mõtet, et eestlastel ei ole mõtet oma piskut eelarveraha panna magama kehva ja aeguva tehnoloogia alla, nagu seda 10 aastat tagasi tehti. (Oleks muidugi veelgi hullemini võinud minna ja miskeid 800 kW propellereid raske raha eest üles panna).
  Meie raha ei suuda maailmas midagi muuta, meie hääl on 30 korda võimsam kui meie raha.
  Meie asi on hääletada taastuvenergia poolt kuid kasutusele võtta see alles siis kui see on ka kasumlik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes