• Eesti

Taastuvenergia statistikakaubandust hakkab koordineerima ekspertrühm

Eesti uudised - eteap March 26, 2018

BNS, 26.03.2018

Taastuvenergia statistikakaubanduse koordineerimiseks käivitab valitsus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ning riigikantselei eestvedamisel ministeeriumide ülese ja ettevõtjatest ning nende esindusorganisatsioonidest koosneva ekspertrühma.

Ekspertrühm kaardistab Euroopa Liidu riigid, mis oleksid huvitatud koostööst Eestiga, koostab ülevaate võimalikest koostöömeetmetest ja -projektidest ning loob huvitatud riikidele väärtuspakkumised, teatas valituse kommunikatsioonibüroo.

“Statistikakaubanduse turg on ostja turg ning see tähendab iga konkreetse tehingu tingimustes eraldi kokkuleppe sõlmimist partnerriigiga,” ütles riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago ning lisas, et Eesti eesmärk on statistikakaubandusest saadava tulu maksimeerimine.

Ekspertrühm töötab välja ka müügistrateegia, kus on kindlaks määratud riigiasutuste omavaheline rollijaotus ja vastutus, erasektori esindajate panus ning plaan pikemaajaliseks koostööks.

Kattago sõnul peavad ametnikkond ja partnerid ühiselt pingutama väärtuspakkumiste realiseerimiseks. “Statistikakaubanduse keskse koordinaatori rolli võtab küll MKM, kuid müügitehingute lõpuleviimiseks peavad kõik partnerid andma oma toetava panuse vastavalt oma vastutusvaldkondadele.”

Möödunud aasta oktoobris loodi riigikantselei juurde töörühm, mis tutvustas veebruaris valitsuse majandusarengu komisjonile ettepanekuid taastuvenergia statistikakaubanduse edasiseks korraldamiseks. Valitsuskomisjoni pidas selle põhjal vajalikuks luua ministeeriumide ülene ja ettevõtjatest ning nende esindusorganisatsioonidest koosneva taastuvenergia statistikakaubanduse ekspertrühma, mis statistikakaubandust edaspidi koordineerib.

Ekspertrühma töö eest vastutavad majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning riigikantselei, ülesannete täitmise tähtaeg on 2018. aasta detsember. Ekspertrühma kaasatakse riigiasutused, ettevõtjad ning nende esindusorganisatsioonid

2009. aastal vastu võetud taastuvenergia direktiivi järgi peab 2020. aastaks 20 protsenti Euroopa Liidus tarbitavast energiast pärinema taastuvatest energiaallikatest ja liikmesriigid võivad oma taastuvenergia eesmärgi täitmiseks teha koostööd.

Eesti on oma eesmärgi juba täitnud ja saab eksportida taastuvenergiat Euroopa turule ning aidata sellega täita teiste riikide vastavaid kohustusi. Eesti ja Leedu on esimesed EL-i liikmesriigid, mis taastuvenergia statistikat müüma hakkasid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes