• Eesti

Eesti Energia pole lasknud kohtuvaidlustel Tootsi tuulepargi ettevalmistustöid segada

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap aprill 4, 2018

ERR, 04.04.2018

Kuigi seni pole teada, kes saab tuulepargi rajamist ootava Tootsi Suursoo maa-ala omanikuks, on kinnistut ihkav Eesti Energia jätkanud kohtuvaidluste ajal ettevalmistustöödega ja liitumispunkti ehitamisega.

Eesti Energia on tellinud tööd Eleringilt, kes ehitab sõlmitud liitumislepingu alusel Tootsi lähistele Sopi alajaama ja elektriliini selleni.

Eesti Energiast öeldi ERR-ile, et kuigi Tootsi tuulepargi maaga seotud vaidlus on kohtus, on ettevõte korduvalt rõhutanud, et nende hinnangul on vaidluse näol tegemist konkurentide katsega pidurdada Baltikumi suurima tuulepargi rajamist ja vältida nii taastuvenergia toetuse vähenemist.

Eesti Energia usub, et kohtuvaidlus ei kesta lõputult. “Kui kohus lahendini jõuab, saab võimaluse tuuleparki arendada enampakkumise võitja. Kuigi asi on hetkel kohtus, usume et õiglase enampakkumise suudame võita ning mahume projektiga ka kehtiva toetussüsteemi alla,” põhjendas energiafirma meediasuhete juht Kaarel Kuusk ettevalmistustööde jätkamist.

“Enampakkumisel võidab parim äriplaan. Kuna Eesti Energia alustas projektiga juba 2010. aastal ja tuulepargi ehitamist 2016. aasta lõpus, annab see kindluse, et meie äriplaan on tugevaim,” lisas ta.

Tootsi tuulepargi liitumise tagamiseks sõlmis Eesti Energia liitumispunkti ehitamise lepingu Eleringiga juba 2016. aasta lõpus. Ehitustööd käivad ja leping näeb ette tööde lõpetamist 2019. aastal.

“Ühtlasi usume, et kohus jõuab kiiresti lahendini ja saame enampakkumise järgselt jätkata Tootsi tuulepargi kompleksi ehitusega. Seni saame ellu viia tuulepargi rajamiseks vajalikke ettevalmistavaid töid,” lausus Kuusk.

2016. aastal otsustas valitsus oma korraldusega anda Tootsi kinnistu Eesti Energiale, suurendades aktsiakapitali mitterahalise sissemaksega, mille järel alustas ettevõte Tootsis ehitustöid.

Valitsuse otsus aga vaidlustati. Seejärel otsustas riik maa enampakkumise kasuks, kuid ka see otsus vaidlustati kohtus.

Tuuleparki on võimalik püstitada kuni 52 nüüdisaegset tuulikut. Tootsi tuulepark suudaks katta Pärnumaa-suuruse piirkonna elektrienergia vajaduse, suurendaks oluliselt taastuvenergia tootmist Eestis ja annaks ammendunud turbamaardlale uue väärtuse.

Eesti Energia strateegia näeb ette, et aastaks 2021 kasvab taastuvatest ja alternatiivsetest allikatest toodetud elektri osakaal 40 protsendini kogu tootmisest.

Eesti Energia juhatus on saanud taastuvenergia kasvuplaani elluviimiseks mandaadi kaasata kapitali börsi kaudu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes