• Eesti

Aidu tuulepark ja Lüganuse vald vaidlustasid halduskohtu määruse

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap mai 3, 2018

BNS, 03.05.2018

Aidu tuulepark ja Lüganuse vald vaidlustasid Tartu Halduskohtu määruse, mis jõudis lahendini, et Ida-Viru maavanema protest ei olnud aegunud, kuna protesti esitamisele eelnenud ettepaneku esitamise tähtaeg algab hetkest, kui maavanem kahtlustas õigusvastase ning avaliku huvi riivava tegevuse algust.

Aidu Tuulepark OÜ märgib vaides, et halduskohtu vastav tõlgendus ei toetu seaduse sõnastusele ning on selges vastuolus erialakirjanduse tooduga, varasema kohtupraktikaga ning põhiseaduslike põhimõtetega, teatas ettevõte.

“Seadus ütleb selgelt, et kui maavanem leiab, et kohaliku omavalitsusüksuse haldusakt või selle andmata jätmine on õigusvastane ja rikub avalikku huvi, võib ta 30 päeva jooksul haldusakti andmisest või sellest keeldumisest teadasaamisest arvates teha kirjaliku ettepaneku tunnistada haldusakt kehtetuks, viia see õigusnormidega vastavusse või anda nõutav haldusakt välja. Seega on maavanemal õigus esitada ettepanek haldusakti kehtetuks tunnistamiseks 30 päeva jooksul akti andmisest teadasaamisest arvates, mida ei ole antud juhul õigeaegselt tehtud,” ütles Supremia vandeadvokaat Silja Holsmer.

Halduskohus on tuvastanud, et vaidlustatud ehituslubade väljastamisest teavitati maavalitsust hiljemalt 21. juunil 2016, kuid eeltoodu ei olnud kohtu seisukohalt piisav maavanema poolt protestile eelneva ettepaneku esitamise 30-päevase tähtaja arvestamiseks.

Lisaks leiab kaebaja, et halduskohus on rikkunud menetlusnorme, sealhulgas ei võimaldanud taotletud tunnistajate ülekuulamist.

Vaata ka

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes