• Eesti
  • English

Tuuleenergia Klaster ja Eesti Arengufond korraldasid energiaühistutele väiketuuliku iseehitamise koolituse

17. juuni 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

Vasakult: Hannu Lamp (Ruhnu Energiaühistu initsiaator), Tuuliki Kasonen (ETEA tegevjuht), Peep Siitam (Eesti Arengufondi Energia- ja rohemajanduse suuna juht ja ETEA juhatuse liige)

Ruhnu saarel kogunesid pea nädalaks tuuleenergia klastri ja energiaühistute programmi liikmed koos külarahvaga, et üheskoos traditsioonilisi ehitusvõtteid kasutades valmis ehitada väiketuulik. Täna, päev pärast rahvusvahelist tuulepäeva sai ligi kahe meetriste labadega 1,5 kw väiketuulik kümnemeetrise masti otsa ka püsti.

Ruhnu ajaloolises merepäästejaamas läbi viidud praktilises töötoas osales üle 20 inimese, nii mandrilt tulnud tuuleenergia klastri ja energiaühistute liikumisega seotud tuuleenergia huvilisi kui külarahvast. Osalejad said käed külge puidu-, elektri- kui metallitöödel, aga ka generaatori rootori ja staatori valamisel ning mähiste valmistamisel. Loe edasi »

Täna on rahvusvaheline tuulepäev!

15. juuni 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

660x100-GWD1

Tulemas: Väiketuulikute iseehitamise töötuba 11.-16. juunil Ruhnu saarel!

2. juuni 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

Tuuliku osadEesti Tuuleenergia Klaster koos Eesti Arengufondi energiaühistute programmiga korraldab 11. – 16. juunini Ruhnus väiketuuliku iseehitamise töötoa. NB! Kursusel on paar vaba kohta, selleks registreeru aadressil info@tuuleenergia.ee.

Koolitus toimub seminar-töötoa formaadis Ruhnu saarel, mille raames viivad juhendajad Criss Uudam ja Madis Org läbi nii praktilise töötoa kui ka teoreetilise seminari. Kursuse eesmärgiks on kõikide üritusel osalevate inimeste teadmiste ja oskuste viimine tasemele, mis võimaldab edaspidi iseseisvalt sarnase tuuliku ehitamine ette võtta. Loe edasi »

PRIA jagab toetust mikroettevõtjatele päikese- ja tuuleenergia tootmiseks

13. aprill 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

PRIAAlates tänasest kuni 20. aprillini saab esitada taotlusi PRIA meetmele “Investeeringud majandustegevuse mitmekesistamiseks maapiirkonnas mittepõllumajandusliku tegevuse suunas“.

Meetme üldeesmärgiks on maapiirkonnas (eelkõige keskustest eemalejäävates piirkondades) püsiva majandusliku baasi ning sobivate ja atraktiivsete töökohtade loomise soodustamiseks maaettevõtluse mitmekesistamine ja arendamine. Loe edasi »

Lihulas toimub sel reedel Energiakonverents!

13. aprill 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

energiakonverents Loe edasi »

Tuuleenergia klaster külastas koos partneritega Šotimaad

2. aprill 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

Foto: Heiki KalbergKäesoleva aasta jaanuari lõpus käisid tuuleenergia klastri liikmed koos koostööpartneritega Šotimaal tutvumas meretuuleenergia ja energiaühistutega ning loomas mõlemas valdkonnas ka uusi ärikontakte.

Euroopa meretuuleenergia potentsiaalist 25% asub Šotimaa vetes, mis on ühtlasi võimaldanud ligi tõmmata suurarendusi ning tööstust. Loe edasi »

Tulemas: Taastuvenergia koolituspäev Eesti Ehitab 2015 messil 9. aprillil!

1. aprill 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

Taastuvenergia koolituspäev 9. aprillil 2015 Eesti Ehitab 2015 messil

Loe edasi »

Eesti väiketuulikud osalesid tänavusel New Energy Husum messil edukalt

27. märts 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

IMG_20150321_161314Eelmisel nädalal, 19.-22. märtsil 2015, toimus Saksamaal Husumi nimelises väikelinnas mess New Energy Husum 2015, mille raames toimus ka juba kuuendat korda Euroopa peamine väikestele taastuvenergia lahendustele pühendatud üritus – World Summit for Small Wind. Nii messil kui sümpoosionil oli esindatud ka Eesti väiketuulikute tööstus.

Messil olid oma stendidega väljas kaks Eesti väiketuulikute tootjat – juba seeriatootmises 10-kilovatine TUGE 10 tuulik ja käigukastita 5-kilovatine prototüübi faasis MyWind tuulik. Loe edasi »

1 2 3 4 5 .. Vanemad uudised»

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes