• Eesti
  • English

Peaminister külastas juuli alguses Pakri tuuleparki

10. juuli 2014 Tuuleenergia blogi - Tuul

Peaminister Taavi Rõivas ja riigikogu liige Kalle PallingPeaminister Taavi Rõivas külastas juuli alguses Pakri tuuleparki, mis rajati 2004. aastal ning asub Paldiskis. Peaminister kasutas ka võimalust minna tuuliku tippu, kust avaneb suurepärane vaade Pakri poolsaarele ja merele. Pildil peaminister Taavi Rõivas koos Riigikogu liikme Kalle Pallinguga.

Peaministri võttis tuulepargis vastu Nelja Energia AS juhatuse esimees Martin Kruus. Ühiselt arutati tuuleenergia hetkeseisu ja tuleviku üle.

Loe edasi »

Hanila valla elanikud külastasid Virtsu tuulikut

7. juuli 2014 Tuuleenergia blogi - Tuul

P1110055Nelja Energia koostöös Enerconi tehnilise personaliga korraldas 04. juulil 2014 Hanila valla inimestele külastuse Virtsu tuulikusse, kus osalejad said minna tuuliku tippu ja nautida sealt avanevaid vaateid kaunile Eestile.

Vaata veel pilte valla elanike külastusest siit. Loe edasi »

Riigikogu vabastas väiketuulikud elektriaktsiisist

3. juuli 2014 Tuuleenergia blogi - Tuul

konesko tuulikRiigikogu kiitis sel nädalal heaks elektriaktsiisi seaduse muudatuse, mis vabastab aktsiisist alla 100 kW summaarse netovõimsusega väiketuuliku poolt toodetud elektri.
See lahendab väiketuulikute ja päikesepaneelide omanike poolt tõstatatud probleemi, kus maksuametil oli õigus ka kodumajapidamistes enda tarbeks toodetud elektri pealt aktsiisi nõuda. Loe edasi »

Taastuvenergia aastaraamat 2013: Eesti taastuvenergia sektor areneb positiivselt, kuid seadusandlus peaks olema stabiilsem

20. juuni 2014 Tuuleenergia blogi - Tuul

taastuvenergia aastaraamatEesti Taastuvenergia Koda avaldas 19. juunil esmakordselt Eesti taastuvenergia aastaraamatu, mis annab kompaktse ülevaate sektori arengutest ja tulemustest 2013. aastal ja enne seda.

2013. aastal globaalselt investeeringud taastuvenergia tootmisvõimsustesse vähenesid, kuid installeeritud tootmisvõimsus kasvas võrreldes 2012. aastaga 8%. See näitab, et taastuvenergia tehnoloogiate hinnad on langemas ning sama investeeritud summa eest on võimalik installeerida suurem kogus tootmisvõimsuseid. Loe edasi »

Tuulepäevaks valmis Eesti esimene tuulikumaaling

15. juuni 2014 Tuuleenergia blogi - etea

Viru-Nigula kunstTänaseks rahvusvaheliseks tuulepäevaks valmis Eestis esmakordselt tuulikumaaling, mille idee valiti välja „Kunst tuulikul“ konkursile laekunud 46 töö hulgast.

Narva maantee vahetus läheduses asuva Viru-Nigula tuulepargi ühte tuulikut kaunistavad nüüdsest äraõitsenud võililled, mis sümboliseerivad keskkonnasõbralikult toodetud energia ja tuule kulgemist.

Vaata videot töö valmimisest. Loe edasi »

Vaata videot tuulikumaalingu valmimisest

15. juuni 2014 Tuuleenergia blogi - etea

PAKRI Teadus- ja Tööstusparki tuleb tuulikute innovatsioonikeskus

12. juuni 2014 Tuuleenergia blogi - Tuul

TurbineEestis tuuleenergia tehnoloogiat arendav GOLIATH Wind ja PAKRI Teadus- ja Tööstuspark sõlmisid lepingu, et asutada ühisettevõte Paldiskisse tuulegeneraatorite innovatsiooni- ja arenduskeskuse rajamiseks. Rajatavasse keskusesse, mis pakub Eestis senipuudunud arendus- ja testimisvõimalusi, planeeritakse püstitada 3,3 megavatise võimsuse ja innovaatilise rõngasgeneraatoriga tuulikud. Loe edasi »

Hiiu vald allkirjastas kokkuleppe Nelja Energiaga meretuulepargi rajamiseks

28. mai 2014 Tuuleenergia blogi - Tuul

Täna allkirjastasid Hiiu valla vallavanem Georg Linkov ja Baltimaade suurima tuuleenergia tootja Nelja Energia AS-i juhatuse esimees Martin Kruus ühiste kavatsuste protokolli, mille kohaselt teevad pooled koostööd meretuulepargi rajamiseks ning Hiiu valla majandusliku ja kultuurilise arengu edendamiseks. Nii koostöö kui meretuulepargi projekt on Eestis unikaalne. Loe edasi »

1 2 3 4 5 .. Vanemad uudised»