• Eesti
  • English

Ahvenamaa kasutab oma tuulist asukohta edukalt tuuleenergia tootmiseks

1. oktoober 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

Ahvenamaa on väga tuuline saarestik Läänemeres, mis koosneb 6500 saarest ja laiust. Septembri lõpus käis Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuht Tuuliki Kasonen koos hiidlaste delegatsiooniga tutvumas Ahvenamaa energeetikaalase planeerimistegevusega ja taastuvenergeetika lahendustega. Külastati ka nn semi-offshore tuulikuid, mis asuvad väikesaartel, kus keskmine tuulekiirus ületab 9 m/sek. Loe edasi »

Tuuleenergia Assotsiatsioon: Tuuleenergia suudab turul konkureerida

23. september 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

WindmillFarmcd12938Seoses möödunud nädalal avaldatud Eesti Energia kommentaariga, et biomassi kasutamine põlevkivielektri- jaamades on odavaim viis taastuvelektri saamiseks, peab Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon vajalikuks täpsustada, et tuuleenergia vajab 53,7 €/MWh suurust toetust vaid uute elektrijaamade ehitamiseks. Loe edasi »

USA-s on oodata tuuleenergia hüppelist kasvu

7. august 2015 Tuuleenergia blogi - etea

UndeniableSel nädalal kuulutas USA president Barack Obama koos Ameerika Ühendriikide Keskkonnakaitseagentuuriga välja laiaulatusliku kliimamuutusega võitlemise programmi (Clean Power Plan), kus on seatud eesmärgiks vähendada aastaks 2030 elektrijaamade heitgaaside hulka 32% võrra võrreldes 2005. aastaga. Riikliku energeetikaagentuuri EIA majandusanalüüsi kohaselt on eesmärgi kuluefektiivseimal saavutamisel suurim roll tuuleenergial. Eesti Tuuleenergia klaster käis hiljuti õppereisil USA-s eesmärgiga uurida kui valmis on ühendriigid hüppeliselt suurendama tuuleenergiat ning milliseid koostöövõimalusi see Euroopa ettevõtetele pakub. Loe edasi »

Esimesel poolaastal toodeti rekordiliselt tuuleenergiat

4. august 2015 Tuuleenergia blogi - etea

green-energy1Tugev ja stabiiline tuul tõi 2015. aasta esimeses pooles rekordilise tuuleenergia toodangu. Esimese 6 kuuga tootsid tuulikud Eestis 386 GWh, mis on 40% rohkem kui 2014. aastal samal ajal.

Eesti Energia tuulikud tootsid 124,5 GWh ning Nelja Energiale kuuluvad tuuleelektrijaamad 193,1 GWh, kahe energiatootja peale kokku toodeti üle 82% kogu Eesti tuuleenergia toodangust. Loe edasi »

Aasta esimesel poolel püstitati Euroopas merre rekordarv tuulikuid

30. juuli 2015 Tuuleenergia blogi - etea

Offshore wind Europe 2015 I halfSelle aasta esimese kuue kuuga ühendati Euroopas elektrivõrku 584 uut meretuulikut koguvõimsusega 2342,9 MW, mis on rohkem kui mistahes varasemal aastal kokku. Lisaks on hetkel ehituses 15 meretuuleparki, mille valmimisel lisandub Euroopa vetesse 4268,5 MW täiendavaid meretuuleenergia võimsusi, selgub Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsiooni värskest raportistLoe edasi »

Tuuleenergia Klaster ja Eesti Arengufond korraldasid energiaühistutele väiketuuliku iseehitamise koolituse

17. juuni 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

Vasakult: Hannu Lamp (Ruhnu Energiaühistu initsiaator), Tuuliki Kasonen (ETEA tegevjuht), Peep Siitam (Eesti Arengufondi Energia- ja rohemajanduse suuna juht ja ETEA juhatuse liige)

Ruhnu saarel kogunesid pea nädalaks tuuleenergia klastri ja energiaühistute programmi liikmed koos külarahvaga, et üheskoos traditsioonilisi ehitusvõtteid kasutades valmis ehitada väiketuulik. Täna, päev pärast rahvusvahelist tuulepäeva sai ligi kahe meetriste labadega 1,5 kw väiketuulik kümnemeetrise masti otsa ka püsti.

Ruhnu ajaloolises merepäästejaamas läbi viidud praktilises töötoas osales üle 20 inimese, nii mandrilt tulnud tuuleenergia klastri ja energiaühistute liikumisega seotud tuuleenergia huvilisi kui külarahvast. Osalejad said käed külge puidu-, elektri- kui metallitöödel, aga ka generaatori rootori ja staatori valamisel ning mähiste valmistamisel. Loe edasi »

Täna on rahvusvaheline tuulepäev!

15. juuni 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

660x100-GWD1

Tulemas: Väiketuulikute iseehitamise töötuba 11.-16. juunil Ruhnu saarel!

2. juuni 2015 Tuuleenergia blogi - Tuul

Tuuliku osadEesti Tuuleenergia Klaster koos Eesti Arengufondi energiaühistute programmiga korraldab 11. – 16. juunini Ruhnus väiketuuliku iseehitamise töötoa. NB! Kursusel on paar vaba kohta, selleks registreeru aadressil info@tuuleenergia.ee.

Koolitus toimub seminar-töötoa formaadis Ruhnu saarel, mille raames viivad juhendajad Criss Uudam ja Madis Org läbi nii praktilise töötoa kui ka teoreetilise seminari. Kursuse eesmärgiks on kõikide üritusel osalevate inimeste teadmiste ja oskuste viimine tasemele, mis võimaldab edaspidi iseseisvalt sarnase tuuliku ehitamine ette võtta. Loe edasi »

1 2 3 4 5 .. Vanemad uudised»

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes