• Eesti
  • English

Tallinna Tehnikaülikool

energeetikalogoTõnu Lehtla, TTÜ Energeetikateaduskonna dekaan: „Uus aastatuhat nõuab energeetikalt uusi lahendusi, senised traditsioonilised energiaallikad ja -tootmisprotsessid on asendumas uutega. Arvestades tuuleenergia kasutamise populaarsuse kasvu ja samas sellega seotud probleeme, on tegemist tähtsa koostöövõimalusega Tallinna Tehnikaülikooli ja ettevõtete vahel.”

Väljund tuuleenergeetika klastris:

TTÜ eesmärk on püsida pidevalt uuenevas elektroenergeetika valdkonnas Eestis juhtiva keskusena. TTÜ aitab kaasa tuuleenergia laiemale rakendamisele elektri tootmisel Läänemere piirkonnas. Eesmärkide saavutamine toimub läbi oskusteabe täiustamise ja levitamise.

· Elektroenergeetika instituudi valdkond on elektrienergia optimaalne ja ohutu tootmine, ülekandmine ning jaotamine. Uueks suunaks on energeetika arengu planeerimine, energiaturu, alternatiivsete energiaallikate kasutamine ning suurte süsteemide optimeerimine.

· Elektriajamite ja jõuelektroonika instituudis tegeletakse elektrienergia muundamise, salvestamise ning energiatarbimise juhtimisega. Uuteks suundadeks on lokaalsete elektrivõrkude ning nutikate elektritarbijate ja elektertranspordi tehnoloogia arendamine.

· Mäeinstituut on seotud rakendusgeoloogia ja maavarade kaevandamisega.

· Elektrotehnika aluste ja elektrimasinate instituudis käsitletakse elektrimasinaid, elektrotehnoloogiat, elektromagnetilist ühilduvust, elektrimõõtmisi ning -välju.

Kontakt:

Tõnu Lehtla, tel + 372 6 203 704, tlehtla@staff.ttu.ee

Reet Kivinurm, + 372 6 203 577, reet.kivinurm@ttu.ee

Vaata ka

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes