• Eesti

Konkursi “Kunst tuulikul” tingimused

Kunstikonkursi „Kunst tuulikul“ korraldaja on Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon. Konkurss on avalik ning sellest võivad osa võtta kõik füüsilised isikud. Osalemaks konkursil peab osaleja nõustuma alljärgnevate konkursi tingimustega.

1. Konkursi teema, taust ja eesmärk

Eesti on väga tuuline maa ning eestlased on tuule jõudu kasutanud juba iidsetest aegadest, alates pukk- ja Hollandi tüüpi tuulikust kuni tänapäevaste tuulikuteni välja. Oma sihvaka väljanägemisega on tänapäeva keskkonnasõbralikud tuulikud samaaegselt nii maamärgiks kui ka rohelise mõtte- ja eluviisi sümboliks. Miks mitte aga ka lõuendiks?

Kutsume üles kunstnikke ja disainereid – nii asjaarmastajaid kui kutselisi mõtlema tuuliku torumastist kui puhtast lõuendist ja looma ainulaadne ja kordumatu identiteet ühele Viru-Nigulas paiknevale tuulikule. Konkursi võidutöö saab kaunistama Narva maantee ääres töötavat 90 meetrist ja 3MW võimsusega tuulikut, kust see on möödasõitjatele hästi nähtav.

 2. Konkursitöö „Kunst tuulikul“ tingimused

Konkursitöö peab:

• olema kooskõlas tuuleenergia keskkonnasõbraliku olemusega;

• arvestama sobivust ümbritsevasse keskkonda;

• olema tuuliku torumastiga sobivas suhtes:

– alumise kolme betoonsektsiooni kõrgune ~15m;

– arvestama masti mõningase kitsenemisega,

– arvestama, et põhiline vaateväli on 180⁰;

– olema nähtav selliselt, et nii tuuliku lähedal kui ka tee pealt autoga sõites / vaadates oleks aru saada, millega tegu. (Vt ka pilte ning soovi korral külasta asukohta ).

3. Tööde esitamise tähtaeg ja koht

Tööde esitamise tähtaeg on 04.05.2014 kell 23.59.

Tööd tuleb saata pealkirjaga „Konkurss“ aadressil Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon, Regati pst.1 Tallinn 11911 või e-mailiga info@tuuleenergia.ee.

4. Võitnud konkursitöö teostus

Konkursi võitja selgub mais 2014, peale mida sõlmitakse võitjaga autoriõiguste kasutamise leping. Leping jätab konkursi korraldajale õiguse teha töös muudatusi, mis ei muuda töö välimust märkimisväärselt, kuid mis võivad olla vajalikud töö tehniliseks teostatavuseks.

Töö teostus on planeeritud 2014 aasta juuni kahele esimesele nädalale. Teostuse organiseerib konkursi korraldaja kaasates selleks suurte pindade töötlemise kogemusega eksperte. Ettevalmistavatesse tegevustesse palutakse juurde ka konkursi võitnud idee autor, kes võib viibida lisaks ka töö teostuse juures.

5. Auhinnad ja autasustamine

Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon premeerib konkursi võitjat 500 euroga ning jätab endale võimaluse premeerida täiendavalt ka teisi konkursil osalenuid.

Konkursi võitja(te) autasustamine toimub ülemaailmsel tuulepäeval 15. juunil töö avamisel Viru-Nigula tuulepargis.

6. Žürii ja hindamise kriteeriumid

Žürii koosneb Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni, Eesti Kunstiakadeemia ja Viru-Nigula vallavalitsuse esindajatest ning tuuleenergia ekspertidest, kes lähtuvad hindamisel konkursi tingimustest. Iga žürii liige valib välja kolm enim meeldinud tööd, misjärel toimub arutelu žüriiliikmete vahel. Lõpliku valiku enim meeldinud töödest teeb tuuliku omaniku esindaja.

Žürii näeb hindamisel töö nime, idee lühikirjeldust, kuid mitte osaleja andmeid.

Esitatud konkursitööd peavad olema osaleja enda looming, mida pole varem avaldatud ega näitustel eksponeeritud. Hindamisel lähtub žürii sellest, kas ja kuivõrd on tööd arvestanud käesoleva juhendi punktis nr 2 kehtestatud kriteeriumitega, aga ka tehnilist teostatavust.

7. Osalemistingimused

1) Konkursil puudub osalustasu. Konkursi korraldaja ei hüvita osalejatele konkursil osalemisega seotud kulutusi. Samuti ei tagasta korraldaja konkursile saadetud töid.

2) Konkursil võivad osaleda nii asjaarmastajad kui kutselised kunstnikud, nii individuaalselt kui rühmitusena, kuid mitte juriidilised isikud.

3) Konkursi „Kunst tuulikul“ töö koosneb:

• registreerimislehest (vt. tuuleenergia.ee), kus on osaleja andmed ning soovi korral ka kommentaarid visuaalse töö juurde;

• idee visuaalsest poolest:

a. Visuaalne pool ehk graafiline osa (joonis vms) esitatakse digitaalse pdf failina, millele võib lisada värvilise väljaprindi paberil.

b. Pdf faili kvaliteet peab olema piisav A2 formaadile printimiseks.

c. Kavandil peavad juures olema mõõdud ja paigutus tuulikul.

d. Soovi korral võib ära tuua vaated tuulikule enda valitud vaatekohast.

e. NB! Töö peab olema varustatud võistlustöö nimega.

4) Ebakorrektsete isikuandmete esitamisel, autoriõiguse rikkumisel või konkursi tingimustele mitte vastamisel võidakse töö konkursilt kõrvaldada.

8. Autoriõigus ja selle kasutamine

Konkursile esitatud tööd on kaitstud autoriõiguse seadusega. Konkursi korraldajal puudub õigus konkursile esitatud ideid realiseerida ilma õiguste omanikuga kokkuleppe sõlmimiseta. Konkursile tööd esitades kinnitab osaleja, et ta:

• on esitatud töö õiguste omanik, kellele kuuluvad töö varalised õigused ja autori isiklikud õigused;

• annab nõusoleku oma nime või soovi korral pseudonüümi (tuleb registreerimislehel täpsustada) ja konkursile esitatud töö avaldamiseks meedias ja korraldaja kodulehel ning sotsiaalmeedias ilma talle selle eest täiendavat tasu saamata ja vastavat kokkulepet sõlmimata.

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes