• Eesti

Autonoomne energiasüsteem

Väiketuulikute generaatori väljundiks on tavaliselt vahelduvvool, mis alaldatakse ära dioodisilla ehk alaldi abil. Alaldi võib paikneda süsteemis enne kontrollerit või olla integreeritud kontrollerisse. Kontroller on süsteemi nutikas element, mis jälgib ühelt poolt seda, et tuulikul oleks kogu aeg piisavalt koormust ja teiselt poolt seda, et akupanga laetuse tase oleks optimaalne.

Kui akupank on täis, aga ilm on tuuline, lülitab kontroller tuuliku väljundahelasse lisakoormuseid. Nendeks koormusteks on akudega paralleelselt ühendatud takistuselemendid, mis üleliigse energia soojusenergiaks muundavad. Need elemendid võivad erijuhul paikneda ka veeboileris, et üleliigse energia abil tarbevett soojendada. Enne kontrollerit on mõistlik panna lüliti, mille abil tuuliku generaatorile on võimalik lühistamise abil suur koormus tekitada ja nii välistada vajadusel tuuliku rootoris aerodünaamilise tõstejõu tekkimine (tuulik jääb suure tuule korral aeglaselt ringi käima).

Akude külge on ühendatud inverterseade, mis akude väljundiks olevast alalispingest jõuelektroonika abiga jaotusvõrgu elektri parameetritega sarnase vahelduvpinge tekitab. Süsteemi võib lisada elektroonikakomponente (mõõdikud, indikaatorid, displeid jne) visualiseerimaks toodetud ja tarbitud energiat.

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes