• Eesti

Võrguga koostoimiv süsteem

Võrguga koostoimiva süsteemi puhul puudub akupank ja elektri olemasolu on alati garanteeritud välisest toitest. Väiketuulik on ühendatud välise jaotusvõrguga paralleelselt, kasutades võrguga koostoimimiseks sobivat inverterseadet.

Kui tuulik elektrit genereerib, kasutatakse see esmalt enda tarbeks, asendades sisseostetavat kallist võrguelektrit. Juhul kui tuuliku toodang on suurem kui majapidamise tarbimine, liigub ülejääk, läbi kahes suunas mõõtva elektriarvesti, võrku tagasi. Tuuliku ja inverterseadme vahele on ühendatud alaldi ning inverterit ülepinge eest kaitsev kontrollerseade koos takistitega nagu autonoomse süsteemi puhulgi.

Täiuslikumad inverterseadmed (multiple power point tracking MPPT) on programmeeritavad vastavalt tuuliku karakteristikule, mis võimaldab neil muunduri poolt tuulikule avaldatavat elektrilist koormust (pinget ja ka vastavalt voolutugevust) muutes opereerida tuulikut väga laias tuulekiiruste vahemikus optimaalse tipukiirusesuhtega. Ilma MPPT funktsioonita saavutatakse optimaalne tipukiirusesuhe ainult ühel konkreetsel labade disainiga määratletud tuulekiirusel).

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes